AKTUALIZACE: Proplácení testů v rámci firemního testování od 22.11.2021

Nakupujte od certifikovaných dovozců, rádi vám na požádání předložíme veškerou potřebnou dokumentaci. Vyvarujete se tak nepříjemné situaci z minulých měsíců, kdy někteří zaměstnavatelé  a OSVČ nemohli nárokovat dotaci ze strany pojišťovny, jelikož nakupovali od neregistrovaných překupníků, kteří testy dovezli bez patřičných dokladů a často také testy s pochybnou kvalitou.

Jaké testy jsou propláceny


Naše testy Realy Tech Saliva (K590516D) jsou stále určené jak pro profesionální užití, tak pro sebetestování. To na základě nám udělené výjimky dostupné zde: https://www.mzcr.cz/seznam-antigennich-testu-pro-ktere-vydalo-mz-vyjimku/. Naše testy byly uvedeny na trh před 1. 7. 2021 proto se na ně stále vztahuje uvedená výjimka viz tento odkaz

Tyto testy jsou tedy určené i pro povinné testování neočkovaných zaměstnanců ve firmách a OSVČ. Viz tisková konference

Mimořádné opatření týkající se plošného testování zaměstnanců a OSVČ naleznete zde na stránkách ministerstva.

 

Jak a kdy žádat o proplácení

Samotná výše příspěvku činí 60,- Kč / antigenní test na 1 kalendářní týden pro 1 zaměstnance. Proces žádání o příspěvek v rámci Fondu prevence a Programu na podporu provádění samoodběrových testů na onemocnění COVID-19 je dostupný zde: https://www.samotesty-covid.cz/ .

Vztahuje se na naše testy Realy Tech Saliva, které jsou k dnešnímu dni skladem. Z webových stránek ministerstva: " 
Maximální výše příspěvku činí 60 Kč včetně DPH za 1 test. Lze ho získat pouze na antigenní test uvedený:

  • Na jednoho pojištěnce bez ohledu na počet jeho zaměstnavatelů lze čerpat příspěvek na nákup maximálně 4 testů za kalendářní měsíc (max. 240 Kč včetně DPH).

Pro koho je testování povinné

Viz mimořádné opatření ministerstva z 20. 11. 2021 v dalším znění zde. Je testování povinné pro neočkované pracovníky, ale také v rámci testování nařízeného zaměstnavatelem. 
"Všem zaměstnavatelům na území České republiky se nařizuje zajistit pravidelné testování všech svých zaměstnanců, nestanoví-li bod 2 jinak, na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, a to provedeného na pracovišti prostřednictvím rychlého antigenního testu (RAT) určeného pro sebetestování (použití laickou osobou) nebo provedeného prostřednictvím rychlého antigenního testu (RAT) prováděného poskytovatelem zdravotních služeb, a to s frekvencí jedenkrát za týden." viz mimořádné opatření z 20. 11. 2021. 

Celou situaci pro vás průběžně stále monitorujeme. 

AQUA Project s.r.o.